Jaka jest najlepsza karma dla border collie? (ranking)

najlepsza karma dla border collie

Rasa border collie charakteryzuje się przedstawicielami średniej wielkości i proporcjonalnej budowie. Należą one do psów pasterskich i zaganiających. Ich sierść jest gładka, a najczęściej w kolorze biało-czarnym. Dorosłe psy tej rasy ważą od 14 do 20 kg. Czworonogi te są wybitnie wrażliwe i uzdolnione jednocześnie. Ukierunkowane na współpracę z człowiekiem lub innym psem. Ich charakter opiera się na byciu wytrzymałym, posłusznym i bardzo bystrym. Potrafią być oddane i uległe swojemu właścicielowi.

Karmienie border collie

Pomimo swoich rozmiarów psy rasy border collie posiadają ogromne złoża energii. Nadają się dla aktywnych właścicieli oraz takich, którzy są świadomi jak karmić border collie. Karmienie jest uwarunkowane wieloma czynnikami takimi jak aktywność fizyczna, uczulenia, na które cierpi pies, preferencje czworonożnego przyjaciela oraz przede wszystkim specyfiki rasy. W dzisiejszym zestawieniu podejmiemy się przedstawienia kilku najlepszych karm dla border collie. Żywność przedstawiona w naszym artykule jest ogólnodostępna w internecie. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się czym karmić psa, co wchodzi w skład danej karmy oraz jak podawać jedzenie dla border collie.

Czym karmić border collie? Jaką karmę wybrać?

Dla tej rasy najlepiej sprawdzi się mięso jagnięce, wołowe, drobiowe oraz cielęce. Pies który jest karmiony pożywieniem gotowanym nie powinien dostawać kości. Dla urozmaicenia żywienia border collie możemy podać mu np. warzywa korzeniowe, szpinak, sałatę czy pomidory bez skórki. Jeżeli odpowiednio dobierzemy dietę dla naszego pupila to będzie on mógł zachować odpowiednią masę ciała oraz zdrowie. Od początku powinniśmy zwrócić uwagę na to ile nasz przyjaciel je i porządnie to kontrolować. Nie zaleca się pozwalać na tzw. żebranie przy stole i wyrywkowe dokarmianie. Takie sytuacje mogą prowadzić do złych nawyków żywieniowych czy nawet przekarmienia. W kolejnej części artykułu dowiecie się czym karmić border collie.

Mięso w składzie karmy dla border collie

Oczywistym jest, że jeśli mięso znajduje się na początku składu karmy dla border collie to musi być ona jedną z lepszych. Natomiast zboża pełnią funkcję jedynie wypełniaczy miejsca. Zalecamy ich stanowczo unikać. Ryż często pojawia się w pożywieniu, ale nie wszyscy wiedzą, że jest on dość silnym alergenem dla psów. Zadając sobie pytanie jaką karmę wybrać – powinniśmy omijać te ze zbożami w składzie.

RANKING: Najlepsza karma dla border collie

1. Mac’s Dog Adult (cielęcina i kaczka)

NAJLEPSZY WYBÓR

Mac’s Dog Adult (cielęcina i kaczka)

Najlepsza karma dla border collie

Mac’s Adult to mokra karma wysokomięsna nadająca się dla większości ras, dorosłych psów. Jest skonstruowana tak, żeby nie zaszkodzić delikatnemu żołądkowi. Zapewni border collie odpowiednią ilość energii, żeby mógł prowadzić aktywny tryb życia. Nie zawiera mięsa klejonego, mączki kostnej. Głównym źródłem węglowodanów w tej karmie są lekkostrawne warzywa.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

 • 6 różnorodnych smaków do wyboru,
 • wysokowartościowa karma, nawet dla psów z problemami trawiennymi,
 • aż 70% zawartości mięsa,
 • brak zbóż, sztucznych barwników i konserwantów.

2. Hill’s Science Plan Adult Medium Light z kurczakiem

Wspaniały wybór

Hill’s Science Plan Adult Medium Light z kurczakiem

Hills Canine Mature Adult to wysokiej jakości sucha karma z pysznym kurczakiem i naturalnymi włóknami dla wsparcia trawienia. Nadaje się dla dorosłych psów ras średnich. Zawiera wysokiej jakości białka niezbędne do zbudowania masy mięśniowej u psa. Ta kompozycja jest optymalna dla zapotrzebowania na energię.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

 • wyważony stosunek wszystkich substancji odżywczych,
 • wysoka jakość białek wspomagająca rozwój muskulatury,
 • delikatny smak z lekkostrawnymi składnikami najwyższej jakości,
 • zawiera kwasy tłuszczowe i omega-3.

3. Purina Pro Plan Medium Adult Sensitive Skin Opti Derma z łososiem

Dobry wybór

Purina Pro Plan Medium Adult Sensitive Skin Opti Derma z łososiem

Purina Pro Plan Premium Adult Sensitive Skin Opti Derma to karma sucha dla psów o wrażliwej skórze. Jej formuła została klinicznie opracowana z bogatymi białkami z łososia, które wspierają rozwój stawów. Karma uwzględnia potrzeby żywienia psów do 25 kg. Ma pozytywny wpływ na kondycje skóry i sierści.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

 • nie posiada glutenu,
 • w składzie wysokiej jakości białko łososia,
 • zawiera specjalne składniki dla utrzymania zdrowia stawów,
 • smakowite krokieciki przypadną do gustu Twojemu psu.

Karma dla szczeniaka border collie

Żywienie szczeniąt tej rasy powinno odbywać się 4-5 razy dziennie w małych ilościach, posiłki należy kompletować z dużą zawartością mięsa. Z wiekiem jedzenie staje się bardziej objętościowe i obfite. Wtedy zaczynamy podawać je rzadziej, nawet dwa razy dziennie. Warto pamiętać też o zawartości tłuszczu – co najmniej 15%. Możemy wziąć też pod uwagę suplementowanie odpowiednią ilością witamin i minerałów. Jako naturalne dostarczanie wartościowych składników warto rozważyć podawanie warzyw i owoców dla psa. Najpierw lepiej zapoznać się, które są wskazane, a które zabronione.

Takie początkowe żywienie psa ma ogromny wpływ na ich późniejszą kondycję. Zalecane jest podawanie karmy o stałej porze dnia i w tym samym miejscu. Ta rasa uczy się wyjątkowo szybko i szczeniaki pojmą gdzie przybiegać po usłyszeniu dźwięku misek. Natomiast niezależnie od wieku psa powinniśmy pamiętać o stałym dostępie do miski z wodą oraz o niezostawianiu resztek w miejscu karmienia.