Jaka jest najlepsza karma dla pekińczyka? (ranking)

najlepsza karma dla pekińczyka

Pekińczyki są jedną z najstarszych ras psów na świecie. Charakteryzują się niewielkim rozmiarem ciała, ale za to słyną z silnego i niezależnego charakteru. Najbardziej widoczną cechą wyglądu jest lwia grzywa, spłaszczony pyszczek oraz duża (w stosunku do proporcji ciała) głowa. Pekińczyki wymagają codziennej pielęgnacji w trosce o jego sierść. Wskazane jest codziennie czesanie zwłaszcza w okresie linienia. Kolejną ważną rzeczą, którą trzeba mieć na uwadze, jest dbanie o oczy pekińczyka, które ze względu na nietypowe położenie są narażone na wiele czynników zewnętrznych.

Karmienie pekińczyka

Żywienie pekińczyka jest kolejną istotną kwestią, gdyż ta rasa psów, aby zapewnić im jak najlepszy rozwój, wymaga odpowiednich proporcji składników. Szczególnie należy mieć na uwadze kaloryczność posiłków, która nie powinna być zbyt duża, ponieważ może doprowadzić to do otyłości. Psy tej rasy nie wymagają dużo aktywności, przez co mają tendencję do otyłości. Jedzenie dla pekińczyka powinno zawierać odpowiednią ilość energii, którą musimy mu zapewnić w codziennej dawca jedzenia. Warto również dobierać karmę tak, aby dostosowana była do wieku zwierzęcia. Inaczej bowiem powinno karmić się szczeniaki, a inaczej dorosłe psy. Zatem jaka karma dla pekińczyka będzie najlepsza? Jak karmić pekińczyka? Aby odpowiedzieć na te pytania warto zaznajomić się ze specyfikacją żywieniową zwierzęcia.

Czym karmić pekińczyka?

Uwzględniając fakt, że pekińczyki wymagają odpowiedniego żywienia, trzeba psom tej rasy zapewnić jak najlepszej jakości karmę, która zawierać będzie pełen zestaw witamin i minerałów. W posiłku pekińczyka powinno obowiązkowo znaleźć się mięso (wołowe, cielęce, jagnięce, drób oraz ryby morskie), warzywa i wypełniacz. Pamiętać należy, że jeżeli podawana się tego typu żywność, trzeba ją uprzednio rozdrobnić, drobno pokroić lub zmielić. Pekińczyk można podawać także ryż, makaron i płatki zbożowe. Warto wiedzieć, że proporcje posiłku powinny wyglądać w następujący sposób: 50% mięsa, w tym 30% mięśniowego + 20% podrobów), 30% warzyw, 15% wypełniacza oraz 5% tłuszczu. Jeżeli chodzi o ostatni składnik można sięgnąć po olej z łososia lub kry, które zapewnią psu odpowiednią dawkę łatwo przyswajanych kwasów omega-3 i omega-6, a także witamin z grupy A, D i E.

Karma dla szczeniaka pekińczyka

Karmienie szczeniaka powinno odbyć się częściej niżeli u dorosłego psa tej razy. W przypadku małych pekińczyków optymalną ilością będą 4 lub 5 posiłków dziennie. Szczeniaka powinno przyzwyczajać się do jedzenia w tym samym miejscu i o tej samej porze. Jedzenie nie powinno znajdować się dłużej w misce niż 10 minut, gdyż ma to przyzwyczaić zwierzę do niewybrzydzania podczas posiłków. Nie należy także karmić pekińczyka przy stole, podając mu jedzenie z talerzy, gdyż przyprawy, zwłaszcza sól, bardzo szkodzą układu trawiennemu psa.

RANKING: Najlepsza karma dla pekińczyka

1. Dolina Noteci Rafi z jagnięciną

NAJLEPSZY WYBÓR

Dolina Noteci Rafi z jagnięciną

Najlepsza karma dla pekińczyka

Ta karma będzie dobrym wyborem dla dorosłych pekińczyków. Bogata jest w białko, a także dobrej jakości tłuszcze pochodzenia zwierzęcego.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Produkt Dolina Noteci Rafi z jagnięciną posiada wysoką zawartość kwasów nienasyconych z rodziny n-3 i n-6, które korzystnie wpływają na kondycję skóry oraz poprawiają wygląd sierści. Zawarta w karmie jagnięcina dostarcza lizyny i leucyny oraz stanowi źródło cynku co pozytywnie wpływa na regulację funkcji skóry pekińczyka.

2. Canun Complet Small Breeds

Wspaniały wybór

Canun Complet Small Breeds

To sucha karma przeznaczona dla wszystkich małych ras psów.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Zawiera 32% hydrolizowanego suszonego mięsa kurczaka, suszoną wątróbkę oraz dodatek ryżu i witamin. Karma jest zoptymalizowana pod kątem lekkostrawności, dzięki czemu nie sprzyja powstawaniu otyłości wśród pekińczyków. Zawiera bogaty zestaw analityków między innymi: witaminy z grupy A, D3, E, fosfor, wapń, białko czy żelazo.

3. Pan Mięsko Cielęcina z Indykiem

Dobry wybór

Pan Mięsko Cielęcina z Indykiem

Jest to sucha karma hipoalergiczna, wyróżniająca się starannie wyselekcjonowanym mięsem z dodatkiem polskich jabłek, zdrowych warzyw oraz cennych składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na zdrowie i kondycję pekińczyka.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Bogata w żelazo, źródło dobrze przyswajalnego białka oraz witaminę A co dostarcza psu to co najlepsze dla jego rozwoju. Zawiera cielęcinę i indyka co urozmaica dietę zwierzęcia oraz zapewnia mu bogaty walor smakowy. Karma występuje także w innym wariancie smakowym – cielęcina z przepiórką.

4. Royal Canin Mini Puppy

TOP4

Royal Canin Mini Puppy

Karma dla pekińczyka szczeniaka

To sucha karma przeznaczona do żywienia psów do 10 miesiąca życia. Zapewnia optymalną ilość białka oraz energii.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Royal Canin Mini Puppy zoptymalizowana jest tak, aby wspierała małe psy podczas budowania kości i mięśni. Starannie dobrane składniki odżywcze i naturalna ochrona aromatów zapewni wysoką akceptację produktu. Wpływa na dobre trawienie, które w pierwszych miesiącach życia jest bardzo potrzebne, gdyż układ trawienny u młodych pekińczyków jest bardzo wrażliwy. Wspomaga system odpornościowy zapewniając kondycję oraz zdrowie szczeniakom.

Co jedzą pekińczyki? Wybór najlepszej karmy

Przy wyborze najlepszej karmy dla pekińczyka warto zapamiętać, że powinna ona zawierać niezbędne minerały oraz substancję pomagające prawidłowo rozwijać się zwierzęciu. Powinna być dopasowana tak, aby charakteryzowała się najlepszą jakością. Dzięki temu pekińczyk będzie rozwijał się prawidłowo, a także zapewnione mu zostanie długie i zdrowe życie.