Jaka jest najlepsza karma dla psa bez kurczaka?

karma dla psa bez kurczaka

Wśród czworonożnych osobników często zdarzają się alergicy, najczęściej na zboża lub kurczaka. W obecnych czasach badania wykazały, że najsilniejszy alergen z mięs posiada wołowina, co może dziwić, bo często słyszy się tekst – mój pies nie może jeść mięsa z kurczaka. Takie sytuacje mogą być problematyczne dla właściciela ze względu na przymusową zmianę żywienia, ale przede wszystkim na szukanie odpowiedniej karmy dla psa alergika bez kurczaka.

Na szczęście technologia idzie naprzód, a na rynku mamy pełno jedzenia dla pupila do wyboru. Znalezienie odpowiedniej karmy staje się coraz łatwiejsze, wystarczy usiąść, włączyć przeglądarkę i szukać ofert sklepów czy też opinii użytkowników. Dlatego dziś przygotowaliśmy dla Państwa ranking najlepszych karm dla psa bez kurczaka w składzie.

Jak objawia się reakcja u alergika?

Najczęściej możemy zaobserwować świąd skóry powodujący uporczywe drapanie, zmiany na skórze czy biegunkę lub wymioty. Nie zawsze sprawcą zamieszania jest kurczak, wiele jest składników uczulających. Jedne z nich to między innymi soja, jaja, pszenica czy ryż. Pies może mieć uczulenie nie tylko na popularne gatunki mięsa typu wołowina, drób, ale także na te mniej popularne typu renifer, kangur. W tym przypadku należy zmienić karmienie.

Jak sprawdzić czy Twój pies jest uczulony?

Wszystkie zmiany powinny być konsultowanie z weterynarzem lub psim dietetykiem. Lekarz może zaproponować dietę monobiałkową, bezzbożową czy polecić rodzaj mięsa do stosowania podczas diety eliminacyjnej. Nie można wtedy podawać psu przysmaków bez upewnienia się, że w składzie nie ma kurczaka. Brak dokarmiania też jest kluczowy, nie należy podawać np. pieczonego udka z obiadu. Natomiast jeżeli jesteś w posiadaniu więcej niż jednego psa, zwróć uwagę, czy nie podjadają sobie nawzajem z miski. Wykluczenie z diety alergenu, znalezienie odpowiedniego jedzenia dla alergika jest kluczowe dla zdrowia pupila.

Karma dla psa bez drobiu – karmienie uczulonego psa

Właściciele pomimo doświadczenia często nie wiedzą jak karmić psa, który ma uczulenie. Gdy już znajdziesz złoty środek, pamiętaj o odpowiedniej suplementacji witamin i składników odżywczych. Możesz urozmaicić dietę świeżymi warzywami. Jeżeli chodzi o karmienie szczeniaka, to powinno ono odbywać się 4-5 razy dziennie. Należy pamiętać, aby posiłki składały się z dużej ilości mięsa. Warto też wiedzieć, że w żywieniu psa 15% powinien zajmować tłuszcz. Nie zalecamy dokarmiania przy stole, może to prowadzić do niezdrowych nawyków. W kolejnym akapicie dowiesz się jaka karma dla alergika będzie najlepsza.

RANKING: Najlepsza karma dla psa alergika bez kurczaka

1. Fish4Dogs Finest Ocean White Fish Complete

NAJLEPSZY WYBÓR

Fish4Dogs Finest Ocean White Fish Complete

Najlepsza karma dla psa bez drobiu

To monoproteinowa karma z białej ryby oceanicznej. Źródłem białka jest delikatne mięso ryb. Dzięki bezglutenowemu źródłu węglowodanów pomaga uniknąć reakcji alergicznej.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Najlepsza sucha karma dla psa bez kurczaka posiada wysoką zawartość kwasów Omega-3 wywodzące się z oleju rybnego. Działają one pozytywnie na układ nerwowy. Karma ma bardzo prosty i przejrzysty skład. Cynk zawarty w karmie wpływa na skórę i przyśpiesza procesy gojenia.

2. Genesis Pure Canada Shallow Land

Wspaniały wybór

Genesis Pure Canada Shallow Land

Jedynym źródłem białka zwierzęcego jest jagnięcina. Karma sprawdzi się dla bardzo wrażliwych psów, które cierpią na alergie lub nietolerancje pokarmów.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Mięso jagnięce ma właściwości hipoalergiczne i jest bogatym źródłem wartości odżywczych. Wszystkie formuły tej karmy wykluczają zawartość zbóż w składzie, dlatego źródłem węglowodanów są lekkostrawne ziemniaki. Podając tą karmę swojemu pupilowi odciążasz jego układ pokarmowy i krążenie.

3. Dogs Plate Delicate Dla Psów Alergików z królikiem

Dobry wybór

Dogs Plate Delicate Dla Psów Alergików z królikiem

Jest to pełnoporcjowa karma mokra dla alergików. Nie posiada zbóż, składa się w 100% z naturalnych składników.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Prosty skład z delikatnym mięsem posmakuje Twojemu psiakowi. Dogs Plate posiada ograniczoną ilość białka i dodatek kwasów tłuszczowych omega-3. Suszone algi morskie pełnią rolę wsparcia dla układu odpornościowego. W składzie możemy znaleźć podstawę - 70% mięsa.

4. Dolina Noteci Premium Pure Gęś i Jabłko

TOP4

Dolina Noteci Premium Pure Gęś i Jabłko

To monobiałkowa karma mokra, która stanowi bogate źródło żelaza oraz selenu.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Jabłka poprawiają smakowitość i regulują przebieg procesów trawiennych. Podstawą składu jest mięso z gęsi, aż 60%. Pomaga zapobiegać alergiom i nietolerancją pokarmowym.