Jaka jest najlepsza karma dla pudla? (ranking)

Najlepsza karma dla pudla

Czym karmić pudla? Odpowiedź na to pytanie nie należy do najprostszych, a jest bardzo ważne. Pudle to rasa bardzo popularna. Jednak ich hodowla to zadanie wymagające. Niniejszy ranking zestawia ze sobą karmy dla pudla tak, by pomóc Państwu w rozpoznaniu, czym jest najlepsza karma dla pudla.

Karmienie pudla – na co zwrócić uwagę?

Pudle wymagają dość specyficznego żywienia. Niewłaściwie dobrana karma może źle odbić się na zdrowiu naszego pupila. Żywienie pudla powinno opierać się na mięsie surowym. Ze względu na rozmiary psa zaleca się, aby było ono drobno, wręcz bardzo drobno pokrojone. Karmienie pudla mięsem poprzedźmy przelaniem go wrzątkiem, by zabić wszelkie potencjalnie groźne drobnoustroje.

Do mięsa warto dodać jarzyny, jednak pamiętajmy, że fundamentem diety musi pozostać mięso. Tak właśnie dobierajmy karmę dla naszego pudla. Patrzmy, czy jest to mięso z jarzynami i ewentualnie potrawami mącznymi. Patrzmy też na proporcje. Jeśli karma dla pudla ma mniej niż połowę zawartości mięsa, odłóżmy ją na półkę. Poniżej znajduje się kilka odpowiedzi na pytanie jaka karma dla pudla będzie dobra.

RANKING: Najlepsza karma dla pudla

1. Royal Canin Poodle Adult

NAJLEPSZY WYBÓR

Royal Canin Poodle Adult

Najlepsza karma dla pudla

Jest to karma dla pudla dorosłego. Producent to firma założona w 1968 przez lekarza weterynarii. Za swój cel stawia czynienie karmy pierwszym lekarstwem zwierzęcia. Oznacza to, że karma ma być nie tylko nieszkodliwa, ale też nie powodować i zapobiegać chorobom.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Producent zaleca, by żywienie pudla tą karmą zacząć po ukończeniu przez niego dziesiątego miesiąca życia. Karma zawiera w swym składzie kwasy tłuszczowe omega 3. Są to tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Wykazują szereg właściwości prozdrowotnych. Warto wymienić wśród nich wpływ na wydzielanie prostaglandyny, czyli hormonu odpowiedzialnego za regulowanie wszelkich procesów fizjologicznych w ciele. O ich wadze świadczy ich obecność w każdej tkance i płynie ustrojowym. Inną substancją regulowaną przez kwasy omega 3 są lipoksyny odpowiedzialne za immunologię. Ponadto karma zawiera biotynę, czyli witaminę wspomagającą zdrowie sierści, skóry i pazurów. Wielkość krokieta została dopasowana przez producenta tak, by jej spożycie było komfortowe dla psa.

2. Concept for Life Mini Junior

WSPANIAŁY WYBÓR

Concept for Life Mini Junior

Karma, którą zje każdy młody pudel

Jest to karma dla pudla szczeniaka, to jest takiego, który jeszcze nie ukończył dziesiątego roku życia. Jego organizm nadal się rozwija, więc musi być wspomagany odpowiednimi składnikami. W tym okresie determinuje się de facto duża część długofalowego zdrowia naszego pupila.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Karma zawiera specjalną mieszankę protein, które nie obciążają układu trawiennego. Dzięki temu możemy zadbać o mięśnie i narządy naszego psa bez zmuszania jego ciała do nadmiernego wysiłku. Psy w młodym wieku nie są także stworzone do cięższych pokarmów.

Wapno i fosfor zostały dobrane w takiej ilości, by jak najlepiej stymulować rozwój kości i zębów szczeniaka. Dzięki temu w przyszłości nie będzie on podatny na złamania na przykład podczas dzikiej zabawy. Nie straci też zębów przedwcześnie i nie będzie zmuszony walczyć z wieloma ich chorobami.

3. Wataha Light&Senior – Indyk z batatami

DOBRY WYBÓR

Wataha Light&Senior – Indyk z batatami

Karma, którą producent zaleca tym z pudli, które ukończyły siódmy rok życia. Jest to okres, w którym organizm naszego pudla nie jest już tak wydajny jak za szczenięcych czy młodzieńczych lat. Oznacza to, że musimy o niego szczególnie dbać.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Opisywana karma zawiera bataty, czyli słodkie ziemniaki bogate w zdrowe węglowodany. Dzięki temu organizm naszego psiaka będzie miał energie na wszelkie zachodzące w nim procesy fizjologiczne. Nie są to puste kalorie. Bataty są dobrym źródłem karotenoidów. Te zaś stymulują wydzielanie luteiny, która poprawia wzrok. To ważne, bowiem wraz ze starzeniem się oczy naszego pupila działają coraz gorzej, co uprzykrza mu funkcjonowanie.

Indyk to wyższa klasa drobiu. Zapewnia takie minerały jak magnez odpowiadający za energię i pracę mięśni czy układu nerwowego. Żelazo odpowiadające za zdrowie krwi. Cynk zapobiegający zapaleniom oczu i słabej odporności. Witaminy z grupy B, które zapewnią staremu pupilowi dobrą pracę serca, mózgu, syntezę hormonów płciowych, ilość i jakość czerwonych krwinek.