Jakie są najlepsze żyletki do golenia?

Ranking najlepsze żyletki do golenia

Golenie na mokro klasyczną maszynką staje się coraz bardziej popularne. Pomimo nowoczesnych zdobyczy techniki, mężczyźni wciąż sięgają po sprawdzony sposób. W takiej sytuacji najważniejszą kwestia pozostaje wybór odpowiedniej żyletki do brzytwy. Wybór ten nie jest prosty, a mnogość ofert nie ułatwia zakupu konkretnego modelu. Jakie żyletki do golenia wybrać? Gdzie kupić żyletki?

Najlepsze żyletki do golenia – na co zwrócić uwagę?

Wszystkie żyletki dostępne na rynku wykonane są ze stali nierdzewnej. Żyletki od różnych producentów będą spełniać taką samą rolę, jednak w rzeczywistości różnią się kilkoma istotnymi detalami m.in. rodzajem krawędzi, ostrzem czy składem chemicznym. Oficjalnie nie istnieje konkretny podział żyletek. Natomiast bardzo często dzieli się je na: połówki i te z obustronnym ostrzem (tzw. double edge). Pierwsze z nich przystosowane są do brzytew na wymienne ostrza, a double edge przeznaczone są również do maszynek z wymiennym ostrzem. Warto również zwrócić uwagę na współczynnik ostrości. Żyletki zbyt ostre mogą okazać się niekomfortowe dla początkujących mężczyzn lub kobiet. Warto również pamiętać, że każdy wybór powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb i spełniać konkretne oczekiwania.

Zobacz także: Najlepsze maszynki do golenia na żyletki

Ranking żyletek do golenia

Zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych można odnaleźć szeroką ofertę różnorodnych żyletek do brzytwy. Jednak jak spośród tylu produktów wybrać najlepsze żyletki do golenia? Warto zasięgnąć opinii znajomych, internautów lub zerknąć na znajdujący się poniżej ranking. Z pewnością pomoże Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.

RANKING: Najlepsze żyletki do golenia

1. Feather Hi-Stainless For Safety Razors

NAJLEPSZY WYBÓR

Feather Hi-Stainless For Safety Razors

Najlepsze żyletki do golenia dla mężczyzn

Te żyletki do golenia zostały stworzone z japońską precyzją. Przeznaczone są one głównie do golenia na mokro. Podczas ich użytkowania można zauważyć ogromna dbałość o detale, które są również charakterystyczne dla samurajskiego rzemiosła. Specjalny proces tworzenia zapewnia żyletkom możliwie największą ostrość.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Wiele użytkowników zaznacza, że nie są one odpowiednia dla mężczyzn rozpoczynających dopiero golenie na mokro bądź posiadających wrażliwą skórę. Te żyletki do golenia bardzo dobrze sprawdzą się przy gęstym i twardym zaroście. Ostrza pokryte są kilkoma warstwami platyny, posiadają również znacznie większą gęstość metalu. Każde opakowanie liczy 10 sztuk żyletek. Aby możliwie jak najbardziej zabezpieczyć użytkownika przed skaleczeniem, są one zapakowane osobno w bibułkę parafinową. Co więcej wyjmuje się je za pomocą specjalnej szczeliny, która uniemożliwi skaleczenie się.

2. Żyletki Bambaw

Wspaniały wybór

Żyletki Bambaw

Żyletki wykonane są ze szwedzkiej stali nierdzewnej z dodatkiem platyny. Posiadają podwójne krawędzie co znacznie usprawnia golenie wszystkich partii ciała. Wysoka jakość materiału sprawia, że żyletki do golenia znacznie dłużej zachowują ostrość.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Producent żyletek gwarantuje trwałość od kilku tygodniu do paru miesięcy. Ich czas użytkowania zależy od częstotliwości golenia i rodzaju włosów. Są one dostępne w opakowaniach po 5 sztuk. Każda żyletka zapakowana jest w bibułkę, która zmniejsza ryzyko zranienia. Ponad to zapakowane są w ekologiczne kartonowe pudełko.

3. Wilkinson Sword Classic

Dobry wybór

Wilkinson Sword Classic

Firma Wilkinson cieszy się ogromną popularnością i zaufaniem klientów. Produkt ten wykonany jest ze stali nierdzewnej. Co więcej zostały one poddane procesowi uszlachetnienia, co sprawia, że znacznie dłużej zachowują początkową ostrość.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Najwyższa jakość żyletki do golenia zapewnia komfortowe golenia ze znikomą liczbą podrażnień. Podwójne ostrza zwiększają wydajność. Podstawowe opakowanie składa się z 5 żyletek. Możliwy jest również ich zakup w zestawie z maszynką, która posiada metalowy rdzeń i bardzo dobrze zabezpiecza żyletki przed przesuwaniem się.

4. Astra Superior Platinum

TOP4

Astra Superior Platinum

Żyletki Astra Superior Platinum produkowane są z trwałego tworzywa, które dodatkowe jest wzmocnione platynową powłoką. Dzięki temu zapewniają szybki i komfortowe golenie.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Opisywane żyletki do golenia są szczególnie polecane dla mężczyzn posiadających gęsty i twardy zarost. Ich niewątpliwym atutem jest możliwość zakupu zestawu, w którym znajduje się 100 sztuk żyletek. W środku znajduje się 20 małych pudełek, w których umieszczono 5 żyletek. Są one owinięte bibułką. Przeznaczone są zarówno dla bardziej doświadczonych osób, jak i dopiero początkujących.