Jaka jest najlepsza szczotka do brody? (ranking)

Jaka jest najlepsza szczotka do brody? (ranking)

Broda lub niewielki zarost to atrybuty męskie, które znów stały się modne. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zapuszczenie brody, która bez wątpienia dodaje Panom charakteru i wyrazistości w oczach innych osób. Wygląd brody, jej kształt oraz jakość włosków jest zależny od wielu czynników, a jednym z najważniejszych jest stosowanie kosmetyków pielęgnujących, które wpływają na jakość włosów, ich miękkość oraz podatność na układanie. Poza podstawowymi kosmetykami do pielęgnacji brody, każdy brodacz powinien zaopatrzyć się w zestaw do brody z kartaczem lub szczotką do brody.

To akcesorium, które ułatwia rozczesywanie włosków oraz ich układanie. Jaka szczotka do brody sprawdzi się najlepiej? Poniższe zestawienie prezentuje trzy najczęściej polecane modele, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz odpornością na eksploatację.

Jaki kartacz do brody wybrać?

Szczotki lub kartacze do brody to instrumenty, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdego brodacza. Ich główną właściwością jest pomoc w utrzymaniu włosków tworzących zarost w najlepszej kondycji, dzięki ich szczotkowaniu w bezpieczny, ale efektywny sposób. Najlepsze szczotki do brody podczas użytkowania nie tylko wpływają na kondycję włosków, ale również troszczą się o skórę obecną pod zarostem, dzięki pobudzeniu w niej mikrokrążenia za pomocą masażu włosiem. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu szczotki lub kartacza do brody?

  • jakość włosia – najlepsze szczotki do brody oraz kartacze zbudowane są przy pomocy naturalnego włosia, na przykład dzika, które doskonale sprawdza się podczas rozczesywania i wyczesywania brody,
  • budowę trzonu szczotki – trzon powinien charakteryzować się anatomicznym kształtem, który idealnie wpisze się w wielkość dłoni użytkownika, co wpłynie na jakość jej użytkowania,
  • wielkość szczotki – wielkość kartacza powinna zostać dopasowana do potrzeb użytkownika, dzięki czemu proces wyczesywania będzie przebiegał sprawnie.

Ranking szczotek do brody – najlepsze produkty do rozczesywania zarostu

Poniższy ranking prezentuje najlepsze kartacze do brody, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz anatomicznym kształtem. Ich pozytywne opinie i liczne rekomendacje mężczyzn są potwierdzeniem ich zbawiennego wpływu na proces rozczesywania zarostu i brody.

RANKING: Najlepsze szczotki do brody

1. ZEW for men - szczotka/kartacz kompaktowa do brody

NAJLEPSZY WYBÓR

ZEW for men - szczotka/kartacz kompaktowa do brody

Najlepsza szczotka do brody

Najlepszy kartacz do brody, którego nie mogło zabraknąć w zestawieniu TOP 3 to akcesorium obecne w ofercie marki ZEW for men. To niezwykle kompaktowy kartacz, który sprawdzi się do wyczesywania krótkiej brody oraz tej o pokaźnej długości.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Trzon szczotki został wykonany z najwyższej klasy drzewa bukowego o grubości 20 mm, dzięki czemu akcesorium idealnie wpasowuje się w kształt oraz wielkość męskiej dłoni. Dużym atutem kartacza jest jego design oraz niewielki rozmiar, dzięki czemu jest bardzo łatwa w transporcie i przewożeniu w kosmetyczce.

2. Captain Fawcett Wild Moustache Brush

Wspaniały wybór

Captain Fawcett Wild Moustache Brush

Kolejnym akcesorium w rankingu szczotek do brodu jest produkt oferowany przez markę Capt Fawcett Captain. Akcesorium posiada idealnie nabite naturalne włosie z dzika, które podczas użytkowania pomaga w nadawaniu brodzie pożądanego kształtu, a dodatkowo idealnie ją oczyszcza i wygładza.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

Regularne użytkowanie szczotki prowadzi również do silnego pobudzenia krążenia w skórze twarzy, dzięki czemu pozostaje ona wolna od podrażnień, a mieszki włosowe są gotowe na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kosmetykach do pielęgnacji, na przykład olejkach lub odżywkach.

3. Cyrulicy - kartacz do brody z dzika

Dobry wybór

Cyrulicy - kartacz do brody z dzika

Jeden z najlepszych kartaczy do brody, który wyróżnia się licznymi rekomendacjami barberów można znaleźć w szerokiej ofercie marki Cyrulicy.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY!

To produkt wykonany z wysokiej klasy naturalnych komponentów, czyli naturalnej szczeciny dzika oraz drewna bukowego. Szczecina dzika obecna w akcesorium jest miękka i odporna na eksploatację, a jej właściwe ułożenie pod specjalnie dobranym kątem sprawia, że jej użytkowanie jest proste, a także bardzo efektywne.